Tech N9ne Poland

Jedyne Polskie forum poświęcone twórczości Tech N9ne'a i Strange Music


#1 12-10-2012 14:25:41

 Norma

Good Uncle Joe

31246415
Call me!
Skąd: Ostrołęka
Zarejestrowany: 11-10-2012
Posty: 114
Punktów :   -2 

Krizz Kaliko

Krizz Kaliko

http://www.ballerstatus.com/wp-content/uploads/2012/06/krizzkaliko-600x405.jpg

Imię i nazwisko: Samuel William Christopher Watson
Pseudonim: Big Krizz Kaliko
Data i miejsce urodzenia: 7 Marzec , 1974
Pochodzenie: Kansas City, Missouri, Stany Zjednoczone
Zawód: Raper, Piosenkarz
Aktywność: od 1999
Wytwórnia płytowa: Strange Music
Powiązania: K.A.B.O.S.H., Tech N9ne, E-40, Kutt Calhoun, 816 Boyz


Krizz nie miał zbyt przyjemnego dzieciństwa. W wieku 3 lat zachorował na bielactwo (pozbawienie pigmentów skóry, w przypadku Krizz’a wokół oczu i ust), więc w szkole traktowali go jak monstrum. Krizz w dzieciństwie śpiewał w chórkach, gdzie wyrobił sobie głos. Zachorował na Zaburzenie Afektywne Dwubiegunowe (choroba psychiczna), dwa razy próbował popełnić samobójstwo (w tym raz chciał zabić i swoja dziewczynę). Muzyczną kariere zaczął w 1990 roku, z lokalnym producentem IcyRoc Kraven’em. Talent w nim odkrył dopiero Tech N9ne, z którym się potem zaprzyjaźnił. Od tego czasu Krizz coraz częściej pokazywał się na kawałkach wspomnianego rapera. Samuel aktualnie ma żonę o imieniu Crystal - która pojawia się w niektórych kawałkach - oraz dziecko, którego data urodzenia to 06.06.(20)06.
W 2007 roku miał wyjść album „Vitaligo: The Funkra”, lecz album nieco przemieniono, nazwę również zmieniono na „Vitiligo” i okazała się jako debiut. Promowały ją single „Do It Like I Do It” i „Let’s Dip”.
W 2009 roku wydał album „Genius”, który też został bardzo dobrze przyjęty. Album promowały single „Back Pack”, „Happy Birthday” oraz „Misunderstood”, do którego nagrano klip.
W 2010 roku wyszedł album „Shock Treatment” o klubowym klimacie. Uważa się że jest gorszy od poprzednich, ale i nie jest wcale słabym krążkiem. Album zapowiadały utwory „Tonight” i „Elevator”, do którego nagrany został kolejny teledysk.
W 2011 roku Krizz wydał EP’kę „S.I.C.”, która została przyjęta lepiej, niż ostatni album.
Krizz pokazał się w komediowym show „2 Fat Fucks” na kanale Big Scoob’a „Damn Fool TV”.
W 2012 roku Kali Baby wydał album zatytułowany „Kickin’ & Screamin’”. Na albumie pojawili się tacy goście jak T-Pain, Chamillionaire czy Twiztid. Krizz eksperymentował trochę z brzmieniem elektronicznym, co zostało źle przyjęte przez niektórych fanów, ale wielu też wyraziło pozytywną opinię. Nakręcono teledyski do takich utworów jak „Kill Shit”, „Dixie Cup”, „Dancin’ With Myself”, „Hello Walls”, „Stay Alive”, „Spaz” oraz „Unstable”.
Pracuje również nad albumem Kabosh - Amafrican Psycho razem z Tech N9ne i zespołem Dirty Wormz.

Dyskografia:

Vitiligo (2008)
Genius (2009)
Shock Treatment (2010)
S.I.C. EP (2011)
Kickin' and Screamin' (2012)
Amafrican Psycho (TBD)

Źródło: Wikipedia

Offline

 

#2 13-10-2012 15:23:44

 Tecca

Moderator

Skąd: Słupca
Zarejestrowany: 11-10-2012
Posty: 69
Punktów :   

Re: Krizz Kaliko

O kurwa wiedziałem że Krysiek jest chory na coś związanego ze skórą ale ze ma jakąś chorobę psychiczna to pierwsze słyszę. Mimo wszystko jeden z moich ulubionych raperów i nie wiem jak to nazwać wokalistów? jebać to w każdym razie nie wyobrażam sobie niektórych kawałków Techa bez jego przejebanych refrenów.

Ostatnio edytowany przez Tecca (13-10-2012 15:25:27)

Offline

 

#3 14-10-2012 12:40:38

 Kiri

Moderator

Skąd: Straszów
Zarejestrowany: 12-10-2012
Posty: 66
Punktów :   

Re: Krizz Kaliko

Tecca napisał:

O kurwa wiedziałem że Krysiek jest chory na coś związanego ze skórą ale ze ma jakąś chorobę psychiczna to pierwsze słyszę. Mimo wszystko jeden z moich ulubionych raperów i nie wiem jak to nazwać wokalistów? jebać to w każdym razie nie wyobrażam sobie niektórych kawałków Techa bez jego przejebanych refrenów.

I got an upside down, smile tonight
Gotta wipe my frown, dry my eyes
Kids this is how it is when you're older
Wake up, and you're Bipolar

Offline

 

#4 14-10-2012 16:30:44

 linus90

Technician

Skąd: Gdynia
Zarejestrowany: 12-10-2012
Posty: 14
Punktów :   

Re: Krizz Kaliko

Właśnie ta jego choroba psychiczna to jest niezła sprawa. Naprawdę przy takich zaburzeniach można być świrem, ale po podaniu odpowiednich leków można całkowicie wrócić do normalności. Tym bardziej szacun, koleś ma teksty czerpane z prawdziwego wariatkowa a nie tylko z domniemanego.

Michael Jackson miał tą samą chorobę skóry. Tylko w przypadku Mike'a trzeba było wybielać całe ciało bo czarnych placy zostało niewiele.... Wielu ludzi mówi, że Jackson był chorym pojebem i się wybielał a nie wiedzieli o jego chorobie. Zdaje mi się, że Krizz też wspomniał o tym gdzieś na Vitiligo

Offline

 

#5 14-10-2012 16:35:58

Hermes

Technician

Zarejestrowany: 12-10-2012
Posty: 51
Punktów :   

Re: Krizz Kaliko

linus90 napisał:

Michael Jackson miał tą samą chorobę skóry. Tylko w przypadku Mike'a trzeba było wybielać całe ciało bo czarnych placy zostało niewiele.... Wielu ludzi mówi, że Jackson był chorym pojebem i się wybielał a nie wiedzieli o jego chorobie. Zdaje mi się, że Krizz też wspomniał o tym gdzieś na Vitiligo

Z tego co wiem, to raczej ludzie twierdzili, że sam się wybielił, a Mike twierdził, że miał tę chorobę.

Biografia jest mi znana. Jestem w końcu jednym ze współtwórców na lascie.

Aha, no i zapraszam wszystkich fanów Krizza do mojej grupy na last.fm
http://www.lastfm.pl/group/Krizz+Kaliko+fans

Ostatnio edytowany przez Hermes (14-10-2012 16:38:09)

Offline

 

#6 14-10-2012 16:48:58

 linus90

Technician

Skąd: Gdynia
Zarejestrowany: 12-10-2012
Posty: 14
Punktów :   

Re: Krizz Kaliko

Nie każdego interesowała biografia MJ, musisz brać pod uwagę, że wielu ludzi patrzy przez pryzmat własnych spostrzeżeń i tak rodzą się urban legends. Słyszałeś o typach co wstrzykują sobie dożylnie marihuanę? O tym mówię

Offline

 

#7 14-10-2012 16:50:54

Hermes

Technician

Zarejestrowany: 12-10-2012
Posty: 51
Punktów :   

Re: Krizz Kaliko

Napisałeś co ludzie mówili, a ja to sprostowałem. Tak naprawdę napisałem to samo, tylko dodałem kilka słów.

Offline

 

#8 14-10-2012 17:15:13

 linus90

Technician

Skąd: Gdynia
Zarejestrowany: 12-10-2012
Posty: 14
Punktów :   

Re: Krizz Kaliko

Przepraszam ziom, masz rację. Tak czy inaczej, zdanie mamy to samo. Gratulacje dobrej roboty z biografią.

Offline

 

#9 13-11-2012 20:52:24

PsychoBTD

Technician

Zarejestrowany: 13-11-2012
Posty: 47
Punktów :   -1 

Re: Krizz Kaliko

Hermes napisał:

Biografia jest mi znana. Jestem w końcu jednym ze współtwórców na lascie.

http://www.lastfm.pl/group/Krizz+Kaliko+fans

Opisałeś chyba tylko Kickin' & Screamin' cała reszta to moja robota

Offline

 

#10 15-11-2012 22:46:52

Hermes

Technician

Zarejestrowany: 12-10-2012
Posty: 51
Punktów :   

Re: Krizz Kaliko

PsychoBTD napisał:

Hermes napisał:

Biografia jest mi znana. Jestem w końcu jednym ze współtwórców na lascie.

http://www.lastfm.pl/group/Krizz+Kaliko+fans

Opisałeś chyba tylko Kickin' & Screamin' cała reszta to moja robota

Współautor to współautor. Przecież nie napisałem, że to wszystko to moja robota ;p

Offline

 

#11 05-03-2013 00:39:13

PsychoBTD

Technician

Zarejestrowany: 13-11-2012
Posty: 47
Punktów :   -1 

Re: Krizz Kaliko

co nie zmienia faktu że norma jest śmierdziel i jara sie ich troje

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
GotLink.plAsumin opinie url